Kristýna Maková, autorka a realizátorka projektu Praha křížem krážem :: zážitkové procházky

Praha křížem krážem je projekt, který vznikl už v roce 2014, kdy byla založena facebooková stránka, na které se začaly objevovat zajímavé informace o Praze a také pozvánky na některé akce a procházky. Autorkou a zakladatelkou je Kristýna Maková. Na této stránce se postupem času objeví víc informací, které se týkají nejen toho, co už se v rámci projektu odehrálo, stalo a bylo realizováno, ale i toho, co se chystá do budoucna.


Kristýna Maková je autorka a realizátorka projektu Praha křížem krážem (Prahou kolem dokola), pořádajícího procházky po Praze, spolupracujícího i s dalšími turistickými průvodci na volné noze a jinými odborníky na nejrůznější témata, který má za cíl spojovat průvodce a procházky tak, aby těm, kteří chtějí, bylo na jednom místě umožněno si vybrat, kterou část Prahy, místa, kde žijí, pracují nebo navštívili, chtějí blíže poznat.

Seznamte se, Kristýna Maková

Kristýna Maková, průvodkyně a zakladatelka projektu Praha křížem krážem :: zážitkové procházky
Kristýna Maková, průvodkyně a zakladatelka projektu Praha křížem krážem :: zážitkové procházky

Od roku 2014 buduju a rozvíjím projekt Praha křížem krážem, který začal tím, že jsem občas o víkendech provázela turisty pro Národní kulturní památku Vyšehrad a vytvořila facebookovou stránku, na které jsem zveřejňovala zajímavosti o Praze a pozvánky na prohlídky, které jsem vedla, nebo i občasné procházky, které jsem začala organizovat. Občas jsem také provázela jen tak pro radost ty, které to zaujalo, jako třeba gospelové zpěváky nebo romský dětský pěvecký sbor, který vystupoval s Českou filharmonií.

Už jako malá holka jsem obdivovala průvodce na hradech a zámcích a toužila mít taky ty obrovské svazky klíčů, díky kterým bych mohla pouštět lidi na zajímavá místa, která je nadchnou nebo ohromí. Těší mě, že můžu druhým pomoct objevovat krásné, vyprávět jim, co je zajímá a o čem možná ani netušili, nebo jim udělat radost zajímavými zážitky.

Od listopadu 2019 jsem se tomu začala věnovat intenzivněji, a tak organizuju a realizuju komentované a zážitkové procházky a akce po Praze, se zaměřením na individuální programy na míru i akce pro veřejnost nebo firmy. Navazuju kontakty s jinými projekty a spolupráce s dalšími průvodci tak, abych pomohla lidem zprostředkovat zajímavé, někdy i netradiční zážitky, jak v Praze, tak i mimo ni, a to třeba i v on-line prostoru, díky zajímavému obsahu na webu a sociálních sítích.

Od 11. dubna 2020 realizuju také projekt ProPrůvodce.cz a od 11. července 2020 pak i partnerský projekt rozšiřující zážitkové procházky po Praze i o výlety, a to Českem křížem krážem :: zážitkové výlety.

Kristýna Maková (Foto: Jarmila Klimešová. www.PrazskyTurista.cz)
Kristýna Maková (Foto: Jarmila Klimešová. www.PrazskyTurista.cz)

Své zkušenosti s on-line marketingem, copywritingem a obsahovými strategiemi, o které jsem se dělila a dělím s účastníky kurzů CopyAkademie.NET tu zužitkovávám nejen při propagaci aktivit, které organizuju, ale ráda také podpořím, třeba konzultací, projekty kolegů v oboru nebo i v jiných souvisejících oblastech, ať už v cestovním ruchu nebo při propagaci zážitkových a kulturních akcí. A protože si ráda hraju se slovy, projekt Praha křížem krážem najdete také zadáním webové adresy www.PrahouKolemDokola.cz… 🙂 

Jsem členkou Syndikátu novinářů ČR, Asociace průvodců ČR a přidruženou členkou Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, mám profesní osvědčení průvodce cestovního ruchu a průvodce Prahou, které jsem získala ve škole cestovního ruchu TYRKYS.

Profesní profil na portálu Na volné noze

Profil na portálu NaučmeSe.cz.

 

E-mail: info@prahakrizemkrazem.cz

 

Fakturační údaje:

Kristýna Maková

88790363

Jeseniova 1575/69, 130 00  Praha 3 – Žižkov

Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 15.5.2012, evidovaná Úřadem městské části Praha 2, č.j. MCP2/048827/2012/OZ-REG/Pro
neplátce DPH