Procházka: Za kouzlem české gotiky a středověkých madon na Starém Městě pražském

Chtěli byste poznat tajemství a kouzla středověkých madon? Zajímá vás gotické umění nejen v ulicích Prahy, ale i v interiérech? Připojte se ke komentované procházce a spojte své vjemy se zasvěceným výkladem průvodce.

Poznejte zajímavá místa Starého Města pražského s komentářem průvodce, který vás provede po gotických památkách a povede po svaté Anežky České i středověkých madon.

Co si po cestě prohlédneme? K čemu přitáhne průvodce vaši pozornost?

 1. Co má společného kubistický dům U Černé matky boží s gotickými madonami?
 2. Proč patří kostel svatého Haštala k těm nejzáhadnějším v Praze?
 3. Kolik kostelů se skrývá v areálů Anežského kláštera? A proč mají tak skvělou akustiku?
 4. Kde žila a je (zřejmě) i pohřbena svatá Anežka Česká?
 5. Čím jsou zajímavá vrcholná díla české gotiky? A proč tak často zobrazují právě postavu Madony?

V Anežském klášteře si také prohlédneme expozici Národní galerie, a to se zasvěceným komentářem průvodce. Součástí prohlídky je také dočasná výstava Krásné madony ze Salzburgu, která je poprvé (!) prezentována v Česku. Budete tak mít výjimečnou možnost porovnat gotiku tzv. krásného slohu v Čechách a v Rakousku. Tamní umělci se u nás totiž kolem roku 1400 velmi inspirovali.

Dozvíte se samozřejmě nejen to, ale i něco dalšího. Přijďte se projít, něco se dozvědět a něco zažít!

Událost na Facebooku s aktuálními informacemi:

Termín procházky:

 • 04.03.2020 17:00-20:00 ()
 • Máte zájem o jiný termín procházky? Napište si o informace na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, můžete být zařazeni do mailing listu a informace o nově vypsaných procházkách vám budou chodit přímo do vaší e-mailové schránky.
 • Chcete si objednat individuální termín procházky, nebo dokonce procházku či akci vytvořenou na míru? Napište svou poptávku na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz

Cena:

 • dospělí: 550 Kč
 • senioři nad 65 let: 450 Kč
 • děti 6-15 let: 275 Kč
 • držitelé průkazu ZTP a ZTP/P: 275 Kč
 • V ceně procházky je zahrnuté vstupné do všech navštívených objektů se zpoplatněným vstupem. Cena je tedy konečná.

Počet účastníků:

 • Procházka je určena pro skupinu do 20 účastníků. Minimální počet účastníků je 8.

Procházku organizuje:

 • Kristýna Maková

Procházku vede:

 • Mgr. Jan Kroča, historik a záhadolog

Kontakt na organizátora:

Jaké objekty se zpoplatněným vstupem navštívíme?

Součástí procházky je návštěva objektů, do kterých je zpoplatněný vstup, tedy Anežský klášter a také některé expozice Národní galerie umístěné v Anežském klášteře. Změna programu vyhrazena.

Místo setkání a další související informace:

 • Informaci o místě setkání obdrží závazně přihlášení účastníci e-mailem před datem konání akce. Případné změny nebo zrušení akce může být oznámeno pouze závazně přihlášeným účastníkům. Změna programu vyhrazena.

Jak se přihlásit?

Účast na akci je možné rezervovat a uhradit pouze on-line a předem, a to buď přímo přes webové rozhraní (níže) nebo na e-mailu info@prahakrizemkrazem.cz. Pokud byste se potřebovali na něco zeptat, pište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz.

Rozhodli jste se na poslední chvíli?

Chcete-li se přihlásit v den konání procházky, napište prosím na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz, a do e-mailu připište nejen to, kolik účastníků chcete přihlásit, ale i na jakém telefonním čísle vás zastihnu. E-mailovou schránku někdy kontroluju ještě naposledy hodinu před akcí. Pokud vám přijde obratem odpověď (nebo vám zavolám) a bude ještě volné místo, pak hurá (!), můžete se ještě takhle narychlo ke komentované procházce připojit.

Jak uhradit vstupenky?

Místo na procházce je závazně rezervováno po potvrzení přihlášky zaslané na e-mail info@prahakrizemkrazem.cz a uhrazení příslušné částky na účet 454 277 5036 / 5500. Platbu je třeba provést nejpozději do 7 dnů od přihlášení nebo do dne konání akce (připsání na účet v den konání akce), přihlásíte-li se v kratší době před konáním akce. Instrukce, jak provést platbu, Vám zašle pořadatel po přihlášení na akci.

Změny, storno podmínky a zrušení účasti:

Pokud zjistíte, že se nemůžete procházky zúčastnit, je možné za sebe poslat náhradníka. Účast lze zrušit nejpozději 3 dny (72 hodin) před akcí, jinak je platný storno poplatek ve výši 100 %.

Pokud se přihlásíte a neuhradíte vstupné do 7 dnů nebo do dne konání akce (den připsání částky na účet), přihlásíte-li se v kratší době před akcí, bude přihláška považována za zrušenou. Nestihli jste zaplatit a přesto se chcete akce zúčastnit? Kontaktujte e-mailem organizátora a můžete se společně domluvit, jak situaci vyřešit.

O změně v počtu účastníků nebo zrušení přihlášky písemně informujte e-mailem organizátora, a to i v případě, že ještě nebyla uhrazena.

Co ještě dodat?

Přeju hezké dny vám všem a těším se na setkání s těmi, kteří přijdou! Kristýna Maková

 

Přihlaste se na komentovanou procházku on-line přímo z webu: